Bir listenin kırk bir yıl hatırı var... listelerim.com (beta)


Sıradışı Reklam Alanları


Bence çok ilginç. Sizin de yorumlarınızı bekliyorum...
1
Spagetti

Mondo Makarna'nın spagetti reklamı gerçekten çok ilginç. Gemiden karaya uzanan bir makarna yolculuğu!
2
Şampuan

Bangkok sokaklarını kaplayan arapsaçına dönmüş telefon hatlarını şampuan reklamı için kullanma fikri gerçekten de çok yaratıcı. Procter & Gamble ürünü olan Rejoice adlı şampuanın reklamı için telefon hatlarının üstüne dev, yeşil bir tarak yerleştirip üzerine de ‘Saçlarınız kördüğüm olduysa eğer Rejoice kullanın’ yazdılar.
3
Daksil

Fedex’in karşıdan karşıya geçen insanlar için hazırladığı reklam.
4
Kahve

Folgers adlı kahve markasının reklamının en ilginç özelliği lağım kapaklarına bir fincan kahve görünümü vermesi. New York’ta bulunan bu reklam da 'Hiç uyumayan şehir! Folgersla uyan' mesajı veriyor.
5
Boya

'Coops Paints' adlı boya markası reklam için bir otoparka bakan binanın duvarını kullanıyor.
6
Mousepad

'Her erkeğin ihtiyacı mousepad' sloganından yola çıkan bu reklam Dubaili Sandeep Fernandes ve Husen Baba Khan tarafından Axe deodorant için yapılmış.
7
Otomobil

Zürih'teki tren istasyonunda bulunan bu reklam Mini Cooper için tasarlanmış.
8
Banka

Hintli bir reklam ajansı tarafından HSBC için hazırlanan bu reklam insanları küresel ısınmaya karşı uyarmak için yapılmış. Şehirdeki bir havuzun dibine şehrin gökdelenlerle olan kısmının bir örneğini döşemişler.
9
İstihdam

Almanyalı bir insan kaynakları şirketinin bu reklamının sloganı ise 'Hayat yanlış bir iş için çok kısa'.
10
Emniyet

Ebeveynleri çocuklarını havuza götürdüklerinde onları doğru bir şekilde gözetlemeleri için hazırlanan bu reklamın sloganı ise 'Havuza dikkatlica bakın!'.
11
Bıçak

Ünlü bir bıçak üreticisinin reklamı.
12
Alkol

'Alkollü sürücülere ayrılmıştır!'
13
Selülit

Mayo tasarımcısı Shay Todda’nın yeni koleksiyonunu kutlamak için hazırlanan bu reklam, Nivea’nın bu olay için hazırladığı 'selülite elveda koltuğu'ndan oluşuyor.
14
Savunma

Kendini Savunma Okulu'nun reklamı olan bu modelde dişlerinden biri yok olan bir insanın olmayan dişinin yerine yazılan 'Kendini Savunma Okulu' mesajından oluşuyor.
15
Af

'Sadece inançları yüzünden binlerce insan bundan daha kötü ortamlarda hapis olarak tutuluyor. Hepsi özgürlüğüne kavuşana kadar yazmaya devam ediniz. Uluslararası Af Örgütü.'


Yorumlar


Nihat — 8 sene önce

Aslında reklamların hiç birine söyleyecek söz yok hepsi süper fakat mausepad reklamına gülmekten öldüm. Acayip satış yapıyordur kesin.
25.08.2009 02:20özlem — 6 sene önce

bence de süper bişey olmuş :))
28.01.2012 13:12xemir 8 sene önce yaptı
, , , , olarak etiketledi