Bir listenin kırk bir yıl hatırı var... listelerim.com (beta)


Ölümle Tanışan Ünlüler


Ölümle burun buruna gelen, son anda eşikten dönen ünlülerin ilginç hikayeleri....
Sharon Stone

‘Temel İçgüdü’nün seksi yıldızı Sharon Stone, 2001 yılında beyin ameliyatı geçirmiş ve ölümün eşiğine gelmişti. Koltukta otururken kısa süreli felç geçiren ünlü yıldız, bu sırada çok parlak beyaz bir ışıkla birlikte bazı ölen arkadaşlarını da gördüğünü açıklamıştı.
Ebru Gündeş

1999’un aralık ayında yeni çıkaracağı albüm için stüdyoya giren Ebru Gündeş, orada beyin kanaması geçirdi ve apar topar hastaneye kaldırıldı. Uzun süre komada kaldı, daha sonra ameliyat edildi ve sonunda önce hayata, ardından müzik dünyasına geri döndü. Gündeş, ölüm çizgisinde dolaştığı anlarla ilgili, “Hiç ıstırap hissetmedim, büyük bir boşluk içinde ve huzurlu bir ortamdaydım” diye konuşuyor.
Seda Sayan

Kadırga’da yaşadığı çocukluk yıllarında Seda Sayan, annesinin çamaşır için ısıttığı kazana çarptı ve haşlandı! Günlerce kendini bilmeden yattı, doktorlar bile umudu kesti ama öldürmeyen Allah öldürmedi. Sayan, “O anlarda içimi tarifsiz bir huzur kaplamıştı, annemin hıçkırıklarını duyuyordum ama konuşamıyordum. Sonra iyileştim, kurtuldum. Mucizeydi bu” diyor.
Mehmet Ali Erbil

Önce İstanbul’da, sonra Roma’da, iki kez hastaneye kaldırılan ve doktorların uzun süre sonra ‘kaçış sendromu’ teşhisi koydukları Mehmet Ali Erbil, ölümün eşiğine kadar geldi, hatta bir ara doktorlar ondan umudu bile kesti. Erbil, “Hayata dönmek çok güzel bir duygu. O ölüme yaklaştığım anlarda herhangi bir şey hissetmedim” demişti.
Muazzez Abacı

Ağır bir gribal enfeksiyon geçiren Muazzez Abacı, 1997’de ölümle burun buruna geldi. Abacı o anları şöyle anlatıyor: “Çok ani gelen bir rahatsızlıktı bu. Grip sonrası bütün ciğerlerime yayılan bir mikrop, solunum depresyonu yarattı bende. Vücudumun oksijen oranı sıfıra düştü. Ciğerlerimi makineye bağladılar. Üç gün, 40 derece ateşle çırılçıplak buz dolu yataklarda yattım. Ölen babamı gördüm, ışıklar içindeydim, sonra hayata geri geldim.”
Müslüm Gürses

1969’da yaptığı ilk plağı ‘Sevda Yüklü Kervanlar’la adını bir anda duyuran Müslüm Gürses, aynı yıl içinde Tarsus-Adana karayolunda ölümle yüzleşti. Bir trafik kazasıydı yaşadığı ve Gürses o anı hiç unutmadı: “Bir konser sonrası Tarsus’tan Adana’ya dönüyordum. Ben uyumuşum. Şoför de uyuyunca kamyonla çarpışmışız. O kazada şoför öldü, beni de öldü sanmışlar. Alın kemiğim tuz buz oldu. Oraya bir plaka taktılar. O kazadan sonra koklama duyumu tamamen yitirdim. Ölmüş annemi gördüm, bana gülümsüyordu. Sonra hayata geri döndüm çok şükür.”


Yorumlar


ilaydÆrhan — 9 sene önce

vakdi gelen gider :)) görücek günleri varmış daha...
28.11.2008 13:55beterbocek en son 9 sene önce güncelledi
, , , , olarak etiketledi