Bir listenin kırk bir yıl hatırı var... listelerim.com (beta)


İlginç Lokantalar


Yaratıcılığı zorlayan değişik restoran örnekleri.
Buyrun inceleyin :))
Garsonsuz Restoran

Almanya Nuremberg kentinde bulunan "-s Baggers" isimli restoranda garson bulunmuyor, sadece aşçılar çalışıyor. Restoranın en büyük özelliği tamamen otomatik olması. Müşteriler, siparişlerini bir dokunmatik ekran aracılığıyla veriyor ve yemek yerçekimi yardımıyla, yukarda bulunan mutfaktan çelik raylar üzerinde geliyor.
Dark Restoran

Körlerinde çalışabileceği bir ortam yaratmak amacıyla ilk olarak Almanya'da hizmet vermeye başlayan karanlık restoranlar zamanla tutulunca dünyanın her yerine yayılmaya başladı. Çin'de oldukça popüler olan dark restoran da bunlardan biri. Bu restoranda garsonların gece görüşlü gözlükler ile servis yapıyor ve yemesi zor olması nedeniyle bezelye türü bol taneli yiyecekler tercih edilmiyor. Bazı durumlarda da garson tabağin içinde ve masanın üstündekileri tarif ederek müşteriye yardımcı oluyor.
Sualtı Restoran

Dubai'de bulunan dünyaca ünlü sualtı restoranı Al Mahara, bir restorandan çok daha ötesini vaad ediyor. Yemek yemek için olmasa bile birçok insan sırf atmosferi görmek için restorana iniyor. Kişi başı yaklaşık 250 Dolar ödeyeceğiniz restoranın mönüsünde yer alan porsiyonlar büyük ve mönü de tahmin edebileceğiniz gibi deniz ürünlerinden oluşuyor.
Gökyüzü Restoran

Belçika'daki gökyüzü restoranı özel bir vinçle yerden 55 metre yüksekliğe kaldırılan masada yemek deneyimi imkanı sağlıyor. Gökyüzüne kaldırılan masada her seferinde 22 kişi yemek yiyebiliyor. Konuklar manzarayı seyrederken, masanın orta kısmındaki bölümde şef aşçı, garson ve şovmenden oluşan bir ekip yer alıyor.
Asker Restoran

Beyrut'ta "Silah ve Ekmek" adında hizmet veren lokantada her şey askeri terimlerle satılıyor. Lokantada, bir de "terörist yemeği" bulunuyor.
Tuvalet Restoran

Taipei, Tayvan'da açılan Modern Tuvalet adlı restoran, dekoru ve menüsündeki kimi yemekleri ile "ilgi çeken" bir restoran. Çünkü restorandaki 100 koltuğun tümü klozetlerden oluşuyor. Restoran, müşterilerine değişik bir tecrübe sunuyor. Bu restoranda yemekler klozet kapaklarında servis ediliyor.
Tabut Restoran

Ukrayna'da bulunan Eternity adındaki restoran dünyanın ilk ölüm temalı restoranı... Bu ilginç girişim ortalama 20 metre uzunluğunda bir tabutun restorana çevrilmesiyle gerçekleşti ve tabut restoranın dekorasyonu da bir düzine çelenk ve normal boyutlu tabutla yapıldı. Restoranın akşam yemeği menüsünde 'Dokuz Gün' ve 'Kırk Gün' isimli salatalar yer alıyor. Bunun yanında menünün en popüler yemeği de 'Cenette buluşalım' yemeği...
Kondom Restoran

Tayland'da "Kondom Restoran" doğum kontrolüne adanan dünyadaki tek lokanta. İçinde doğum kontrolü için bilgilendirme amaçlı eşyalarında satıldığı ve sloganı ise "Yiyeceklerimizin gebeliğe sebep olamadığına dair garanti verilir
Gökdelen Restoran

Japonya'da bir gökdelenin tepesinde bulunan bu restoran ise manzarası, lüks hizmeti ve yüksek fiyatlarıyla dikkat çekiyor.
Ağaç Restoran

Japonya'da başka bir sıradışı restoran. Okinawa ağaç restoranı ülkenin güneyinde Onayama Parkı'nda hizmet veriyor. Yukarıya çıkmak için “ağacın” içinde bir asansörü bulunuyor. Restoranın ana yemeği ise Sushi...


Yorumlar


ilaydÆrhan — 9 sene önce

bu japonlara akıl sır erdiremedim gitti zaten :))
28.11.2008 14:00fbmert67 — 7 sene önce

Çok güzel olmuş beterbocek ellerine sağlık.Zaten ben hep senin profilindekilere giriyorum.ÇOKK GÜZEL...
20.03.2011 13:05beterbocek 9 sene önce yaptı
, , , , olarak etiketledi